Úplata za předškolní vzdělávání – březen 2020

Punlikováno 30.3.2020

Vážení rodiče,

Podle §6 odst. 5 vyhlášky č.14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, stanovuji za měsíc březen 2020 úplatu za předškolní vzdělávání ve výši 35,-Kč. Tato částka je stanovena jako poměrná část základní částky úplaty za předškolní vzdělávání dle Směrnice č.2/2011,v platném znění, vydané Mateřskou školou Lavičky, příspěvkovou organizací, zastoupenou ředitelkou Mgr. Věrou Havlišovou.

 

V Lavičkách dne 27. 3. 2020

Mgr. Věra Havlišová

ředitelka školy

Aktuálně

publikováno 13.3.2020

Vážení rodiče,

 

na základě opatření Ministerstva zdravotnictví a následného usnesení vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu oznamuji, že po dohodě se zřizovatelem, v souladu s § 3 vyhlášky 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, v platném znění, jsem rozhodla o

přerušení provozu Mateřské školy od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání.

 

Děkuji za pochopení.
Mgr. Věra Havlišová – ředitelka školy

 

Doporučení pro rodiče

publikováno 25.3.2020

Vážení rodiče,

v žádném případě vás v této komplikované době nechci zahlcovat dalšími povinnostmi, ale cítím potřebu reagovat na nastalou situaci a možná přispět k organizaci a smysluplnému využití času, který teď trávíte se svými dětmi.

 

Nabízím touto cestou odkazy na dětské stránky tvoření, básniček, pracovních listů k vytištění, písniček, které vy už možná znáte a využíváte.

 

Doporučuji vám, abyste i v těchto dnech dodržovali „zajetý“ režim dne, na který jsou děti zvyklé. Především biologické rozložení dne – čas vstávání, čas spaní, čas jídla.

 

Doporučuji také, abyste dětem čas strávený před TV nebo PC měřili dle dohodnutých pravidel. Hrajte společně společenské hry, čtěte si pohádky, příběhy a o nich si potom povídejte, skládejte s dětmi puzzle, stavte z kostek nebo jiných konstruktivních stavebnic. Najděte si prostor na rozehrání námětových her – děti vám mohou pomoci v kuchyni, v dílně, na zahradě… a rázem máte hru „Na kuchaře“, „Na domácnost“, „Na zahradníka“,

Na restauraci“, „Na montéra“ … To vše je velmi přínosné pro jejich přirozený vývoj a rozvoj všech potřebných kompetencí. A hlavně! Nezapomeňte na denní dávku čerstvého vzduchu v souladu s doporučením vlády ČR! Nejbezpečnější je vlastní zahrada, ale využít můžete i blízkost přírody! Využijte možnosti, které vám okolí skýtá. V přírodě budete sami a je zde spousta možností, jak své děti zabavit – pozorování, vyhledávání a pojmenování stromů, květin, zvířat…, sestavování obrazců z nasbíraných přírodnin, slalom mezi stromy, tvoření mechových domečků v kořenech stromů s využitím přírodnin…

 

Dětem můžete založit portfolio (složky, krabici, tašku…), kam si budou své splněné úkoly, obrázky či výtvory ukládat a až se opět v mateřské škole sejdeme, mohou je přinést ukázat.

 

Informace pro předškoláky: Pokud by děti měly zájem pokračovat v plnění úkolů v pracovních sešitech „Kuliferda“, můžete si je v MŠ vyzvednout. To bude možné v pátek

27. 3. 2020 od 8:00 do 12:00hod. Individuálně lze dohodnout jiný termín.

 

Pokud budete cokoliv potřebovat, jsem ve stálém spojení přes email. Jelikož nebudu v MŠ přítomna denně, můžete mě v neodkladných záležitostech kontaktovat i na tel. č. 604 543 015.

Tato nepříjemná doba má i svou pozitivní stránku a tou je čas strávený se svými dětmi!!!

Myslím na ně, na vás všechny, abychom tuto nepříznivou dobu všichni ve zdraví ustáli.

S pozdravem,

Věra Havlišová☺

Zajímavé a inspirativní odkazy:

https://www.tonda-obal.cz/

https://carujeme.cz/domaci-modelina-za-par-korun-vydrzi-6-mesicu-a-da-se-snist/

http://www.predskolaci.cz/

http://www.napadyproanicku.cz/tvoreni-s-detmi/celorocne

https://www.promaminky.cz/kreativni-dilna/tvorime-s-detmi-3

https://www.tvorivedeti.cz/

http://www.sikovny-cvrcek.cz/tvoreni-pro-deti

https://tvorive.estranky.cz/clanky/tvoreni-s-detmi/

Aktuální dokumenty

Informace k nouzovému stavu 

priloha_762584667_0_Informace k nouzovému stavu

Informace k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví k uzavření škol 

priloha_761688938_0_Informace k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví k uzavření škol (2)

.

Mateřská školka Lavičky - představení

Mateřskou školu jako turisté nenajdete, je schována na konci slepé uličky v horní části obce. O to lépe se tam děti cítí. Tato jednopatrová budova má kapacitu 27 dětí a navštěvují ji dětí především z Laviček a Závisti, také z Hrbova, Svařenova a Frankova Zhořce, výjimkou není ani Netín a Velké Meziříčí. Škola byla vybudována v akci "Z" a předána tehdy MNV Velké Meziříčí do správy tehdejšího JZD 8.března Lavičky se sídlem v Netíně. Byla uvedena do provozu 18.2.1982 . Od té doby prošel interiér budovy i její okolí nejednou modernizací. Na budovu školy bezprostředně navazuje školní zahrada vybavená rozmanitým zařízením podporující nejen pohybový rozvoj dětí. Součástí budovy byl služební byt, který byl přebudován na jídelnu zabezpečující školní a závodní stravování také pro žáky a zaměstnance Základní školy Lavičky. 

 

aktuální jidelníček
 

co se děje ve školce - galerie
 

dokumenty
     

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider

Vítejte na nových stránkách obce

Obecní úřad Lavičky

Lavičky 90
594 01 Velké Meziříčí

E: obecniurad@obec-lavicky.cz
T: +420 566 522 763

Úřední hodiny: ÚT 19-21h

Kalendář akcí na rok 2020

Sobota 22. 2. 2020: Maškarní průvod v Lavičkách

Čtvrtek 30. 4. 2020: Pálení čarodějnic na výletišti

Sobota 16. 5. 2020: okresní kolo mladých hasičů ve hře Plamen

Neděle 17. 5. 2020: okresní liga v požárním útoku mladých hasičů

Pátek 29. 5. 2020: Pouťová zábava na výletišti 

Neděle 31. 5. 2020: Pouťové odpoledne se skupinou

Sobota 7. 6. 2020: Žďárská liga v požárním útoku mužů a žen

Neděle 30. 8. 2020: Pouť v Závisti ( jubilejní - 30. )

Počasí v obci