Zkáza lesa Borovina

Logovideoborovina2020

Určitě jste si všimli, že lesy v našem regionu docela rychle mizí. Spousta hlubokých lesů, kam se jezdilo na nekonečné toulky za houbami, se změnilo na rezavým jehličím zasypané zástupy mrtvých stromů. A po čase ve vykácenou planinu připomínající měsíční krajinu. Tohle potkalo i les u Závisti - Borovinu ( každý tomu lesu říká trochu jinak ). 700 hektarový les zmizel během jednoho léta a ty okousané kůrky remízků kolem něj zmizí za pár let. Najednou je vidět z Laviček do Netína a každému to musí být líto.

Protože mám tu možnost se na to kouknout i shora, a protože z jiných úhlů je ten pohled ještě tristnější, rozhodl jsem se s vámi o ten pohled podělit. Pokud máte 10 minut času a měli jste Borovinu rádi, koukněte na mini dokument co jsem stvořil. Třeba se vám bude líbit. 

Poznámka - pusťe si zvuk, dejte na celou obrazovku a přepněte do HD. Jinak z toho Youtube udělalo trošku mlžnou podívanou, a ta vůbec nestojí za koukání..

Pokud máte zájem o pěknou, ostrou, plnotučnou podívanou, stáhněte si zdrojový soubor na této adrese - uloz.to Zkaza lesa Borovina FULL HD 

A zde je malá fotogalerie nafocena tamtéž. Fotogalerie Boroviny rok 2020

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Obecní úřad Lavičky

Lavičky 90
594 01 Velké Meziříčí

E: obecniurad@obec-lavicky.cz
T: +420 566 522 763

Úřední hodiny: ÚT 19-21h

Kalendář akcí na rok 2020/2021

V roce 2020 se toho mnoho, co bylo plánováno, neudálo.
Díky stále panující nejistotě, se neplánuje ani nic v roce 2021.

Doufejme, že s příchodem jara to Covid zabalí a mi to rozbalíme...

Počasí v obci