Vánočně rozsvícená obec

header

Rok 2020 ovládl vir a ovlivnil většinu zimních společenských událostí. Nebylo rozsvětcení vánočního stromu, vánoční svátky byly slaveny spíše v úžším rodiném kruhu a konec roku byl také o poznání tišší. Ale občané Laviček se o vánoční atmosféru nenechali ošidit, alespoň co se vánoční výzdoby týkalo. K radosti ČEZu spousta domů a stromů zářila do zimní noci pestrými barvami. Podvečerní procházka zamlženou, tichou obcí, působila až magicky. Snad se trochu té atmosféry podařilo zachytit na amaterských fotografiich mobilem.   

 

... Prohlédnout galerii ...

 

První ročník Závistské lávky

header

Konečně se doplnil stav vody v Závistském rybníce na normální stav, což umožnilo mladým z Fanklubu Harrach první neděli v září uspořádat 1. Závistskou lávku. Počasí bylo vlídné, i když ne úplně nejteplejší, teplota vody nic moc, ale vyšlo to. Nedělní odpoledne si užili soutěžící, diváci a hlavně děti… Už se těšíme na ročník další.

Drahoslava Smejkalová

 

... Prohlédnout galerii ...

 

Přechody

header

Pár dní před začátkem školního roku bylo v obci obnoveno dopravní značení, byl domalován přechod před školou a přimontovány dva retardéry pro zpestření zážitku závodu chtivým řidičům. Děti teď mají o něco bezpečnější cestu do školy. 

... Prohlédnout galerii ...

 

Průtrž mračen 22.srpna

header

V sobotu 22.srpna v podvečerních hodinách se přes Lavičky přehnala průtrž mračen doprovázená kroupami. Během půlhodiny se, na z předchozímy dešti nasyceném poli Na Ochůzce, utvořil mocný proud bahnité vody a ta nahrnula do rybníka Nivka a po přetečení hráze do rybníka Pařilák. Až na předčasné vybrání brambor v přilehlých zahradách nedošlo k žadným větším škodám.  

... Prohlédnout galerii ...

 

Cyklo - biatlon 2.ročník

header

Koncem srpna se na hřišti u dálnice pořádal druhý ročník Cyklobiatlonu. Počasí přálo a tak se asi stovka účastníků dočkala napínavého místního sportovního klání.  Gratulujem vítezům a děkujem pořadatelům !!!

... Prohlédnout galerii ...

 

Masopust 2020 1.část

header

V téměř jarní únorové sobotě se obcí rozlehl zvuk kapely a masopustního veselí a obcí vyrazila téměř čtyřícitka masek. Pod dohledem příjemného sluníčka prošel průvod Závistí, Bella vitou a samotnou obcí a zakončil svou cestu v hasičce na obligátním občerstvení. Děkujeme Maskám, pořadatelům i návštěvníkům za podporu obecní tradice.

 

První Várka fotek pochází ze spouště pana Petra Nedomy.

... Prohlédnout galerii ...

 

Masopust 2020 2.část

header

Druhá sada fotek + video je od Martina Pařízka

... Prohlédnout galerii ...

 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Obecní úřad Lavičky

Lavičky 90
594 01 Velké Meziříčí

E: obecniurad@obec-lavicky.cz
T: +420 566 522 763

Úřední hodiny: ÚT 19-21h

Kalendář akcí na rok 2020/2021

V roce 2020 se toho mnoho, co bylo plánováno, neudálo.
Díky stále panující nejistotě, se neplánuje ani nic v roce 2021.

Doufejme, že s příchodem jara to Covid zabalí a mi to rozbalíme...

Počasí v obci